Strona główna            Auta nowe i używane            Porady motoryzacyjne            Podróż i bezpieczeństwo            Polski rynek paliw
marginesMapa portalu autoznawca-rzeczoznawca.pl
    Popularny temat: Holendrzy łamią stereotypy. Przedstawiają nowy pojazd Carver One                                      Kanał RSS               Kontakt
           BMW i3 zaprezentowane | Wyczekiwane od przynajmniej kilku lat BMW i3 trafi niebawem do sprzedaży [...] czytaj dalej »
          Motogar Polska wprowadza w tej chwili oryginalne części Aprilia OEM » Tom Parts »
 
 

Holendrzy łamią stereotypy. Przedstawiają nowy pojazd Carver One

długiCarver One jest dość nietypowym projektem, który można uznać za technologiczną (nie silnikową) hybrydę. Połączenie motocykla z samochodem wyszło holenderskim inżynierom ponadprzeciętnie, a zainteresowanie jakie budzi ten model na zagranicznych ulicach trudno porównać z czymkolwiek innym.


carver

Carver One - samochód czy motocykl?

Pierwsze prace, które rozpoczęły się nad Carver One przypadają na połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dwóch holenderskich ekspertów zdecydowało się na stworzenie niespotykanej dotąd konstrukcji. Tak powstał Carver One - samochód z nieruchomym układem napędowym, trzema kołami oraz wychylającą się kabiną, dzięki której kierowca może łatwiej pokonywać zakręty.

Carver One został wyposażony w niewielki, turbodoładowany silnik o pojemności 0,7 l i mocy 68 KM (ostatecznie moc osiągana jest dopiero przy 6 tys. obrotów na minutę). Warto wspomnieć, że potencjalnie niewielkie możliwości pozwalają na bardzo komfortowe pokonywanie drogi - do 100 km / h Carver One przyspiesza w nieco ponad osiem sekund (oczywiście "komfortowe" w odniesieniu do samochodów z segmentu średniego).

Warto zaznaczyć, że Carver jest dość drogi w eksploatacji i samym zakupie. Nawet za najtańsze modele z drugiej ręki przyjdzie nam zapłacić ok. sto tysięcy złotych, a modele, które nie mają dużych przebiegów kosztują przeszło o połowę więcej. 

Więcej na ten temat przeczytasz też na: , , .

długi

Komentarze do tego artykułu:

Strong (aktywność: 4 komentarze)

czytelnik
Dziwnie prezentuje się ten pojazd. Z jednej strony jest nadal zbyt mocno zabudowany, aby móc poczuć się jak w motocyklu, a z drugiej nadal za szeroki, aby móc prześlizgnąć się po zakorkowanych skrzyżowaniach polskich miast. Myśl technologiczna godna uwagi, ale sam model traktuję raczej jako ciekawostkę. , .

Maciak88 (aktywność: 4 komentarze)

czytelnikNiestety podstawowym zarzutem wobec tego samochodu/motocykla jest jednak cena. Przy takim budżecie można w zasadzie bawić się już w np. używane, 5 czy 6-letnie BMW serii 7, a gdyby zestawić ze sobą oba te egzemplarze, to Carver One odpada niestety w przedbiegach.

Tymczasowo komentowanie tej publikacji zostało wyłączone.

Sprawdź również:

bmwBMW i3 zaprezentowane. Model trafi do sprzedaży

termin  4 dni temu | skomentowali komentarze: (2)

Krytycy wspominają, że nowy model i3 nie przypomina klasycznego designu odpowiedniego ...


paliwo
Liczba stacji benzynowych w Polsce maleje

termin  7 dni temu | skomentowali komentarze: (2)

Z polskiego rynku w ciągu jednego półrocza zniknęło ok. 16 tys. stacji benzynowych ...


rekord
Padł nowy rekord prędkości pojazdem autem elektrycznym

termin  9 dni temu | skomentowali komentarze: (2)

B12/69EV pobił rekord świata w kategorii maksymalnej prędkości...


 
kanał RSS

kontaktzapoznaj się

klasyczne 114i


 

autoruta

   Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © 2020 | autoznawca-rzeczoznawca.pl | redakcja portalu