Strona główna            Auta nowe i używane            Porady motoryzacyjne            Podróż i bezpieczeństwo            Polski rynek paliw
marginesMapa portalu autoznawca-rzeczoznawca.pl
    Popularny temat: Holendrzy łamią stereotypy. Przedstawiają nowy pojazd Carver One                                      Kanał RSS               Kontakt
           BMW i3 zaprezentowane | Wyczekiwane od przynajmniej kilku lat BMW i3 trafi niebawem do sprzedaży [...] czytaj dalej »
          Motogar Polska wprowadza w tej chwili oryginalne części Aprilia OEM » Tom Parts »
 
 

BMW i3 zaprezentowane. Model trafi do sprzedaży

długiBMW zaprezentowało już oficjalnie swój nowy model. Branża uznała egzemplarz i3 za pierwszy samochód w kategorii marek , które w swoim podstawowym projekcie jest klasycznym pojazdem napędzanym energią elektryczną.


bmw i3

i3 otwiera nową linię samochodów marki BMW

BMW wkracza w nieznany mu dotąd rynek samochodów elektrycznych. Model i3 ma niecałe cztery metry długości, blisko 1,58 metra wysokości i całe 1,77 metra szerokości. Producent zdecydował się na zastosowanie w tym kompakcie materiałów sztucznym ze wzmocnieniami z włókna węglowego. W efekcie nowe i3 jest lekkie jak na auto w swojej klasie. Waży niecałe 1,2 tony.

i3 w wersji podstawowej współpracuje z silnikiem elektrycznym, który rozpędza to auto w nieco ponad 7 sekund do 100 km/h o mocy 170 KM. Warto jednak zaznaczyć, że samochód osiąga prędkość maksymalną na poziomie 150 km/h, ale w pełnym zakresie zapewnia odpowiednią moc - w zakresie do 60 km/h i3 przyspiesza w 3,7 s; w zakresie od 80 do 120 km/h przyspiesza w niecałe 5 s.

Opcjonalnie BMW przewidziało także wyposażenie swojego nowego modelu w silnik benzynowy, który poprawia zasięg auta do 300 kilometrów (przy samej jednostce elektrycznej zasięg od ok. 130 do 200 kilometrów - odpowiednio bez ograniczenia mocy i z ograniczeniem w trybie Eco Pro+). Jednostka o pojemności 0,65 l ma moc ok. 34 KM.

Z informacji jakie podaje producent, model i3 jest znacznie tańszy w produkcji od swoich klasycznych braci, ponieważ do kompletnego złożenia BMW oszczędza o ok. 70 % mniej wody i połowę mniej energii elektrycznej.

Więcej na ten temat przeczytasz też na: , ,

długi

Komentarze do tego artykułu:

Strong (aktywność: 4 komentarze)

czytelnik
BMW rozczarowuje mnie trochę tym modelem. Dlaczego taką presję narzuca Unia Europejska na producentów samochodów? Czekam, aż do produkcji wrócą duże, wolnossące jednostki benzynowe o pojemnościach do 6 litrów. Elektryczność może i jest lifestyle'owa, ale z pewnością mało praktyczna. Zasięg 200 km mnie nie bawi.

Maciak88 (aktywność: 4 komentarze)

czytelnik
Niemcy mają na swoim koncie za dużo doskonałych modeli, aby móc ostatecznie skreślić model i3. Proponuję poczekać, aż pojawią się pierwsze modele do redakcji i testy, które rzeczywiście pokażą możliwości tego auta. Mam nadzieję jednak, że seria "i" nie skończy się na tej "trójce". ,

Tymczasowo komentowanie tej publikacji zostało wyłączone.

Sprawdź również:

i8BMW oficjalnie potwierdza model i8

termin  10 dni temu | skomentowali komentarze: (2)

Na początku przyszłego miesiąca niemiecki koncern BMW zaprezentuje ...


ferrari
Ferrari ponownie będzie brało udział w wyścigach Le Mans?

termin  11 dni temu | skomentowali komentarze: (2)

Eksperci wskazują, że włoski producent Ferrari może wrócić do wyścigów w Le Mans ...


porsche
W 2014r. Porsche wprowadzi do sprzedaży model 911 GT3 RS

termin  9 dni temu | skomentowali komentarze: (2)

Na początku przyszłego roku Porsche wprowadza do swojej oferty nowy model 911 GT3 RS...


 
kanał RSS

kontaktzapoznaj się

klasyczne 114i


 

autoruta

   Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © 2020 | autoznawca-rzeczoznawca.pl | redakcja portalu